Szlaki Łącznikowe

Szlak Kosmolów - WIśliczka

Szlak łącznikowy Kosmolów – Wiśliczka -Szlak łącznikowy ma długość 2 km.

OPIS SZLAKU

Oznaczony kolorem czarnym szlak łącznikowy KosmolówWiśliczka ma za zadanie połączyć szlaki „Okrężny” – niebieski oraz „Wschodni” – zielony. Dzięki temu turyści mogą samodzielnie planować dłuższą lub krótszą trasę rowerowej wędrówki.

PRZEBIEG SZLAKU

Szlak łącznikowy rozpoczyna się przy szlaku zielonym „Wschodnim” około 900 m od ostatnich zabudowań Kosmolowa. W tym miejscu szlak zielony odchodzi od skraju lasu, a nasz czarny szlak łącznikowy prowadzi trawiastą drogą na skraju lasu. Po około 200 metrach szlak skręca pod ostrym kątem w prawo w las. Leśna droga prowadzi nas na północny-wschód.

Po przejechaniu 300 m prowadzącą lekko w dół drogą dojeżdżamy do skrzyżowania z leśnym duktem. Na skrzyżowaniu zjeżdżamy za znakami szlaku w lewo. Prosta płaska droga prowadzi nas przez las. Po przejechaniu 400 m dojeżdżamy do leśnej drogi oddziałowej. Z prawej strony widzimy rozległą porębę, do której zjeżdżamy kilkadziesiąt metrów, a następnie skręcamy w lewo. Przez 400 metrów jedziemy skrajem poręby, którą mijamy z prawej strony. Na skraju poręby przecinamy kolejną linię oddziałową i dojeżdżamy do asfaltowej jezdni, czyli drogi wojewódzkiej 773.

Skręcamy w lewo i jedziemy 150 m asfaltową drogą do przystanku PKS, za którym skręcamy w prawo, za drogowskazem „Wiśliczka” w asfaltową szosę prowadzącą do Wiśliczki. Droga prowadzi prosto, a potem łagodnie skręca w prawo. Po przejechaniu 400 m od zjazdu z drogi wojewódzkiej, zaraz za zakrętem przy wyjeździe z lasu nasz szlak łączy się z niebieskim szlakiem „okrężnym”.

2,0 km – koniec szlaku Wiśliczka